2 rum o kök på Ängahällan 12 I, ledig lägenhet i Förslöv

7 908 kr • 62 m2

2 rum o kök

Ort: Förslöv

Objektnr.: 225-027

Tillgänglig fr.o.m: 2025-12-01

Byggt: 1982

Publicerad till: 2025-09-18

Våningsplan: 2

Dagar publicerad: 4

Beskrivning

Lägenhet belägen i Förslöv med närhet till vårdcentral, apotek, ICA samt bussförbindelser. Trevligt område med endast 1,5 kilometer till Förslöv station där tåg går till bland annat Ängelholm, Helsingborg, Båstad och Halmstad. Fin cykelled ända till Båstad på gamla banvallen.

Planlösning

Genomgående lägenhet på andra våningen med utvändig trappa och egen ingång. Två rum och kök på 61,7 kvadratmeter. Lägenheten har genomgående ljusa materialval och renoverades 2019. Rymlig hall med klädkammare. Till höger hittar vi köket som är utrustat med allt du behöver och här finns även plats för matbord. Vardagsrummet är rymligt med utgång till en trivsam balkong. Sovrum med garderob och linneskåp. Klädkammare finns för förvaring. Rymligt badrum med dusch och tvättmaskin samt torktumlare.. Fiber finns i lägenheten.

Övrigt

Hyran avser 2025 års hyra.Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar. Välkommen med din ansökan!

Område

Ängahällan är byggt i två etapper 1983 och 1989. De flesta lägenheterna har egen ingång och några har trappuppgång. Området ligger nära vårdcentral, apotek, ICA och bussförbindelser.